»Kadar koli lahko ustavimo proizvodnjo in začnemo zapirati, zato da začnemo zapirati, ni treba pet let prej načrtovati. To pomeni ogromen pretres v Šaleški dolini, to pomeni, da Slovenija odstopa od tega, čemur se je zavezala, in sicer da bo izvedla pravičen prehod opustitve premoga.«
»V preteklosti je bilo to okolje zelo okoljsko obremenjeno s proizvodnjo električne energije v termoelektrarni Trbovlje in proizvodnjo oz. izkopavanjem premoga v bližnjih rudnikih. HSE bo na tej lokaciji znova oživil proizvodnjo električne energije, le da na do okolja prijazen način, brez emisij toplogrednih plinov.«
»Stagnacijo gospodarstva vidim v tem, da bodo zaradi pomanjkanja surovin morala podjetja zmanjševati obseg proizvodnje ali se celo zapirati.«
»Če se bo proizvodnja premoga povečevala do leta 2030 ter proizvodnja plina in nafte do leta 2050, nimamo nobene možnosti, da bi dosegli ta cilj.«
»Zavedati se je treba, da je v tako zahtevnem delovnem procesu nemogoče čez noč povečati proizvodnjo premoga.«
»Te logike ne bom nikoli razumela, da, je kriza, treba je najti nadomestilo, ampak! Oni zapirajo jedrske elektrarne in uporabljajo premog, to je antipodnebno.«
»To je glavni razlog, da je vlada Holdingu Slovenske elektrarne (HSE) naročila, da takoj začne dejavnosti za uvoz premoga. Ne zato, da bi nadomestil proizvodnjo premogovnika, pač pa obratno, saj želimo, da bi premogovnik maksimalno in takoj povečal proizvodnjo. Kot smo bili danes seznanjeni, žal to ne gre tako hitro.«
»Upamo, da se bo proizvodnja raket v Avstraliji začela v dveh letih.«
»V tem času bomo ustavili peti blok Termoelektrarne Šoštanj in opustili uvoz tujega premoga v Ljubljano.«
»Najtežja stvar je bila, da so se šole zapirale, to nikakor ne pride v poštev. Želimo, da družba teče normalno.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju